Flexaret V

Vybavení

Fotografuji digitální zrcadlovkou Canon 50D, která poskytuje dostatek flexibility a rychlosti pro většinu úkolů. Z objektivů nejběžněji používám světelný základní objektiv Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS, který umožňuje zachycení většiny scén bez použití umělého zdroje světla. Zvláštnější úkoly pak řeším použitím některého z následujících objektivů:

- Canon EF 100mm f/2.0
- Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5
- Canon EF 50mm f/1.4

Pokud to světelné podmínky umožňují, pak se vyhýbám použití blesku, v některých situacích se však jeho nasazení vyhnout nelze. V takových případech se snažím použít systémový blesk Speedlite 580EXII tak, abych neosvětloval scénu přímým, ale odraženým světlem.

Během klíčových okamžiků svatebního obřadu vypomáhá s fotografickým pokrytím moje asistentka, která fotografuje digitální zrcadlovkou Canon 40D s objektivem EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS, popř. s externím bleskem Speedlite 430EXII.

Něco navíc

Pro zájemce také nabízím fotografování historickou dvouokou zrcadlovkou značky Flexaret na svitkový film 6x6 cm. Vzhledem k vlastnostem tohoto přístroje není samozřejmě možné zaručit stoprocentně kvalitní výsledky, atmosféra pořízených snímků však technické nedostatky bohatě vynahradí.vybaveni